MERCEDES-BENZ W123

55,000
OBSERWUJ
MERCEDES-BENZ W123
  • 09/1978
  • 221,000 KM
  • Benzyna
  • 185 KM

ZAREJESTROWANY JAKO ZABYTEK, STAN KOLEKCJONERSKI TYLKO DLA KONESERÓW !

Pełny opis

MERCEDES 280 E 1978

PODSTAWOWE DANE POJAZDU:
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
MERCEDES-BENZ W123 280E „BECZKA”

Silnik: 2.8l, R4
Moc: 185 KM
Inne dane: skrzynia biegów automatyczna, napęd na koła tylne
Odczyt licznika: 221 000 kilometrów
Numer nadwozia: 123 – wyświetl numer –

Największy silnik benzynowy w gamie W123

Gustowne zestawienie kolorystyczne

Samochód w doskonałej kondycji

Stan prawny: zarejestrowany w Polsce jako pojazd zabytkowy

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Mercedes-Benz typoszeregu W123 wciąż wielu osobom kojarzy się z postojami taksówek. Inni zaś będę opiewać jego legendarną niezawodność. Poczciwa “beczka”, bo tak kolokwialnie nazywano ten model w Polsce, dobrze znana jest na naszych drogach, jednak wiele wspomnień i stereotypów dotyczy egzemplarze z wysokoprężnymi silnikami. Producent ze Stuttgartu oferował również szykowną odmianę coupe, jednak także czterodrzwiowe limuzyny mogły być wyposażone w mocne benzynowe silniki czy takie luksusy jak półautomatyczna klimatyzacja, tempomat czy ogrzewanie postojowe. W 1977 roku Andre Cowan wygrał głośny rajdowy maraton Londyn-Sydney za kierownicą odpowiednio przygotowanej wersji 280 E. Na legendę W123 składa się jeszcze znany mit, jakoby fabryka nie przewidywała procedury naprawy mostu napędowego. Nie ma oficjalnego potwierdzenia tej opinii, jednak na pewno nie wzięłą się ona znikąd, ponieważ solidność to drugie imię “beczki”.

Opisywany Mercedes został sprowadzony od pierwszego właściciela z Holandii. Rzeczoznawca w przedmiotowej opinii na temat samochodu napisał: “Pojazd oryginalny, kompletny, bez widocznych przeróbek, w oryginalnym stanie technicznym, nie ma zmian konstrukcyjnych. (…) Silnik oraz układ napędowy są w bardzo dobrym stanie.” Samochód po przyjeździe do Polski przeszedł podstawowe serwisy oraz został w profesjonalny sposób odświeżony pod względem kosmetycznym. Od czasu zakupu “beczka” była użytkowana głównie hobbystycznie, gdyż jest częścią większej kolekcji należącej do pasjonatów zabytkowych aut z Wybrzeża. Auto brało udział w wielu imprezach poświęconych klasycznej motoryzacji. Decyzja o sprzedaży podyktowana jest chęcią poczynienia zmian w prywatnych zbiorach właścicieli. Odwołują się raz jeszcze do wspomnianej opinii warto zacytować jeden z wniosków: “Mercedes-Benz 280 E jest trwającą legendą, która po dziś dzień wzbudza zachwyt i jest rarytasem wśród samochodów krążących po naszych drogach.”

✔️ Posiadamy pełną dokumentacje serwisową wraz z oryginalną książkę serwisową, która potwierdza autentyczność przebiegu.

✔️ Wystawiamy PISEMNĄ GWARANCJĘ AUTENTYCZNOŚCI PRZEBIEGU na ten Pojazd.

✔️ Auto sprzedawane w zadaszonym i oświetlonym SALONIE z możliwością udostępnienia warsztatu samochodowego wraz z PODNOŚNIKIEM !!!

✔️ Możliwość sprawdzenia i potwierdzenia stanu auta w ASO lub każdej innej stacji Kontroli Pojazdów.

✔️ AUTO DLA KONESERA ZABYTKÓW !!! ✔️

ZADZWOŃ DO NAS: 537 878 401 WIECEJ INFO TUTAJ

Ceny mogą ulec zmianie. Zobacz naszą Politykę Prywatności, by poznać szczegóły.